SYSTEMY POS

Za terminem „system POS” kryje się sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie do obsługi sprzedaży. Stosuje się go przede wszystkim w sklepach, hurtowniach, lokalach gastronomicznych oraz innych punktach usługowych. Przed zakupem systemu informatycznego, należy zastanowić się jakich funkcji potrzebujemy w naszym biznesie oraz czego od takiego oprogramowania oczekujemy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki sprzęt i oprogramowanie najlepiej sprawdzi się dla Twojego biznesu w Krakowie – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł do końca!
 

Terminale POS Kraków

Niezwykle ważnym elementem systemu POS jest terminal. To niewielki komputer, który służy do wprowadzenia danych i rejestrowania sprzedaży przez sprzedawcę, kelnera lub inną osobę obsługującą (zależnie od branży). Obecnie na rynku można spotkać zarówno terminale z panelem dotykowym, jak i z klawiaturą. Jednym z najwygodniejszych produktów tego typu jest Terminal Hisense Tablet HM388. To poręczny i specjalistyczny sprzęt, idealny dla lokali gastronomicznych, który składa się z mobilnego tabletu oraz stacji dokującej. Charakteryzuje się on wygodną obsługą i pojemnościowym ekranem dodatkowym i wyposażony jest m.in. w czytnik kart zbliżeniowych. Posiada również wbudowane kamery, które zapewniają bezpieczeństwo wszelkim transakcjom. Innym atrakcyjnym elementem systemu POS jest Terminal Elo 15E2. Jest niezwykle funkcjonalny i estetyczny, wyposażony jest w szklany ekran dotykowy, a niewielka konstrukcja umożliwia wykorzystanie go w różnorodnych punktach sprzedaży i samoobsługowych.

Nie można również zapomnieć o oprogramowaniu POS, które pozwala na połączenie pomiędzy wszystkimi urządzeniami. PC-POS to łatwy w obsłudze i wielofunkcyjny program, który doskonale sprawdza się do obsługi i kontrolowania sprzedaży. Program ten m.in. rozlicza kasjera z różnych form płatności i gotówki (w dowolnej ilości walut), pozwala działać wielu kasjerom oraz zapewnia wysokie bezpieczeństwo danych. Doskonale sprawdza się zarówno dla małych sklepów, jak i hurtowni oraz supermarketów. Natomiast dla lokali gastronomicznych najlepszy systemem jest PC-Gastronom, który sprawdza się zarówno na samodzielnej kasie, jak i w sieciowym systemie. Czyni on pracę kelnerów bardziej wydajną, a to wszystko za sprawą czytelnego interfejsu oraz panelowi szybkiej sprzedaży, który znacznie przyśpiesza wybór danego produktu z menu.

Firma LANCOM oferuje profesjonalne i niezawodne informatyczne rozwiązania dla każdej branży związanej ze sprzedażą – zarówno detaliczną, jak i usługową. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, w którym znajdziesz m.in. atrakcyjne terminale oraz oprogramowanie POS.